LEGO Club Magazyn (3) 2/2013

Większość klubowiczów Lego Club prawdopodobnie już dostała swój egzemplarz najnowszego wydania magazynu (zdjęcie poniżej), a nori nawet opisał jego zawartość, niemniej ten zaadresowany do mnie trafił do adresata dopiero dziś (a raczej wczoraj, bo jest już po północy), dlatego teraz pozwolę sobie „dodać swoje trzy grosze” dla mniej wtajemniczonych.

Czym jest Lego Club? – jest inicjatywą firmy Lego, próbą stworzenia bezpiecznej i kontrolowanej internetowej przestrzeni dla dzieciaków gdzie można podyskutować o klockach Lego, dowidzieć się czegoś o aktualnych i zapowiadanych seriach, podpatrzeć jak budują prawdziwi profesjonaliści oraz pochwalić się własnymi konstrukcjami czy wziąć udział w konkursach. Na ile ta próba się udała ocenić mogą już tylko dzieciaki.

Członkostwo w klubie jest bezpłatne, a zapisać może się każdy poprzez stronę http://club.lego.com/pl-pl/join/poprzez stronę http://club.lego.com/pl-pl/join/… no prawie każdy, bo dzieci muszą zostać zapisane przez swoich rodziców, nie mogą zrobić tego same. Oczywiście należy pamiętać, że jest to inicjatywa w znacznej mierze marketingowa, dlatego rodzice z góry powinni przygotować się na wzrost „ja-chcę-tegów” na dzień, na dziecko 🙂


Najciekawszym (przynajmniej z mojego punktu widzenia) przywilejem klubowicza jest tytułowy LEGO Club Magazyn. Jest to bezpłatny, przesyłany pocztą, około dwudziesto-kilku stronicowy magazyn pełen komiksów, zagadek, ciekawostek i opisów produktów Lego. Zgodnie z zapowiedziami ma się ukazywać z częstotliwością pięciu numerów rocznie.

W Polsce magazyn jest wydawany od października 2012 roku i do tej pory ukazały się trzy numery: pierwszy z października 2012, drugi ze stycznia 2013 (zdjęcia poniżej) oraz przedstawiony powyżej numer marcowy 2013.

Pojawienie się magazynu na rynku polskim jest oczywiście bardzo pozytywnym akcentem, nareszcie nasze dzieciaki będą mogły cieszyć się tym, co na zachodnich rynkach z powodzeniem funkcjonuje już kilka lat. Teraz tylko czekać, aż wzorem krajów zachodnich i u nas zostaną wprowadzone wydania tematyczne takie jak np. LEGO Club Jr., LEGO Club dla dziewczynek czy LEGO Club School Edition … ale nie chcijmy wszystkiego od razu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s