LEGO Lone Ranger

W maju 2013 na sklepowych półkach ma się pojawić nowa seria klocków LEGO: The Loen Ranger, oparta na nowej produkcji Disney’a o tym samym tytule. Portalowi Brickset.com udało się już wyciągnąć od LEGO zestawy do zrecenzowania, dlatego zapraszam na krótkie omówienie cóż tam ciekawego czeka na tolkienowo-zamkowych zapaleńców.


Zdjęcie z/ Courtesy of Brickset.com

Serwis Brickset.com przedstawił jak na razie opisy czterech modeli z serii:

79106 Cavalry Builder Set


Zdjęcie z/ Courtesy of Brickset.com


79107 Comanche Camp


Zdjęcie z/ Courtesy of Brickset.com


79110 Silver Mine Shootout


Zdjęcie z/ Courtesy of Brickset.com


79109 Colby City Showdown


Zdjęcie z/ Courtesy of Brickset.com

Z uwagi na to, że serie westernowe nie są dla mnie szczególnie interesującym tematem, skupię się tylko na kilku debiutujących i szczególnie ciekawych elementach. Ogólnie jednak muszę przyznać, że zastawy zapowiadają się dość ciekawie, a figurki – co nie powinno już nikogo dziwić przy omawianiu serii licencjonowanych – wprost rewelacyjnie.

Pierwszą nowością jest przedstawiony na początkowym zdjęciu nowy siwy koń. Nowego konia, bardziej wymodelowanego i ruchomego, Lego wprowadziło do zestawów w 2012 roku (czarny i brązowy), jednak siwe umaszczenie debiutuje dopiero teraz.


Druga ciekawą nowością jest czaszka wołu, a jak czaszka na dzikim zachodzie to tylko z pięknymi rogami! Element świetny jako ozdobny detal do pustynnych scenek, a i do modeli minojskich pałaców jak znalazł.


Zdjęcie z/ Courtesy of Brickset.com

Ostatnim elementem, który wzbudził moje szczególne zainteresowanie jest czarne ptaszysko. Tak w zestawach jak i w filmie jest to element uczesania Tonto (jeden z bohaterów filmu, grany przez Johnny’ego Deppa) i dlatego od dołu ma małą wypustkę charakterystyczną dla wszystkich innych piórek i ozdobników fryzur ludzików Lego.
Zdjęcie z/ Courtesy of Brickset.com

Taki sposób połączenia na pewno będzie powodował pewne utrudniania w budowaniu, ale każde ptaszysko jest mile widziane, a szczególnie gdy można je zastosować jako Krebainy z Dunlandu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s