Żołdak z Esgaroth i Legolas

30215 Legolas Greenleaf

Zdjęcie od/ Courtesy of Brickset.com

30216 Straż z Esgaroth

Zdjęcie od/ Courtesy of Brickset.com

Niespełna miesiąc temu pisałem, że prawdopodobnie czekają nas dwa nowe zestawiki promocyjne z drugiej fali serii LEGO The Hobbit, a już pojawiły się pierwsze “znaczki pocztowe” *.

Pomijając fakt, że w jednym z zestawów znalazła się pierwszoplanowa postać filmu – Legolas – co już na starcie sprawia, że jest on mniej atrakcyjny jako potencjalne źródło rozbudowy armii, zestawy są udane.

Elf dostał łuk (oczywiście) oraz mini-balistę i tarczę. Projektant zafundował nam tutaj jednak bardzo miłą ciekawostkę, poprzez wykorzystanie jako tarczy dość nowego (zeszłorocznego jeśli dobrze pamiętam) elementu płaskiej okrągłej płytki 4×4 z okrągłym otworem 2×2 pośrodku. Scena strzelania do tarczy jest bardzo popularnym motywem w zestawach LEGO (pojawia się też w przyszłorocznym zestawie z Meridą z serii LEGO Disney Princess), jednak pierwszy raz widzę, aby został do niej wpleciony element zręcznościowy, gdzie dziecko może faktycznie szlifować swoje umiejętności we władaniu “pstrykającymi” pociskami LEGO – bardzo ciekawe podejście do tematu, w mojej ocenie wielki plus dla zestawu. Dodatkowym plusem jest też włączenie do zestawu małego liścia (liści nigdy za wiele), niestety jakość grafiki nie pozwala z pełną stanowczością określić odcienia zastosowanej zieleni (oliwkowy? zielony? ciemno zielony?). Minus za brak kołczanu; umieszczenie w zestawie Legolasa, zamiast bezimiennego wojownika też mnie nie cieszy, ale z ostateczną oceną poczekam, aż zobaczymy jaką grafikę będzie miał tors ludzika.

Zestaw z gwardzista z Miasta Na Jeziorze zasługuje natomiast na pełne uznanie. Dobry temat: wreszcie inna frakcja niż orkowie czy elfy. Ludzik przedstawia szeregowego wojownika – zatem doskonały do budowania armii – który pojawił się jak dotąd tylko w jednym dużym zestawie. Dobry ekwipunek: jest zarówno łuk z kołczanem (!) jak i włócznia – zatem zależnie od potrzeby możemy przydzielić jegomościa do dwóch różnych jednostek. Dodatki: brązowo-zielony stojak – kolory zawsze mile widziane przez fana serii zamkowej – oraz mini-katapulta, doskonała do zabawy.

Zestawy zapowiadają się zaiste bardzo atrakcyjnie, dlatego mam nadzieję, że będą dostępne w Polsce w ramach jakiejś promocji – czyli w przystępnej cenie i ilości – inaczej zostanie nam zwyczajowo rynek wtórny, gdzie ceny takich promocyjnych woreczków niechybnie poszybują ponad zdroworozsądkową wartośc zawartych w nich elementów.

* – “znaczki pocztowe”, czyli potoczne określenie zdjęć/grafik (zazwyczaj przecieków z informacjami o nowych zestawach LEGO) o kiepskiej jakości i rozdzielczości zbliżonej właśnie do pocztowych znaczków

Advertisements

One thought on “Żołdak z Esgaroth i Legolas

  1. Kupowałbym tego gwardzistę z jakąś gazetką.
    Już w pierwszej części filmu było widać, że z Esgaroth pójdą w stronę jakichś tatarsko-mongoslkich klimatów. Świetna jest ta jego czapka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s