Nowości 2014 – Star Wars

Pojawiły się oficjalne grafiki nowych zestawów z serii Star Wars i choć seria ta nie należy do moich najulubieńszych, zestawy są pełne ciekawych elementów, dlatego warto się im przyjrzeć bliżej.Na początek trzy tak zwane “battle-packi” (czyli nieduże zestawy do rekrutowania nowych kadetów do swoich armii). Pierwsza ważna wiadomość – LEGO wreszcie zrozumiało, że battle-packi z założenia powinny być wypełnione rekrutami tylko jednej z armii i kupujący tego właśnie chcą, dlatego w tym roku wraca formuła 4+0 (czyli wszystkie 4 figurki w zestawie są z jednej frakcji) a nie mieszanki 2+2 jakie ostatnimi czasy straszyły ze sklepowych półek.
Kolejna ważna nowość: nowe blastery. Sprawa jest na tyle istotna, że informuje nas o tym nawet specjalny napis na pudełku, z grafik zaś widać, że te nowe narzędzia destrukcji naprawdę strzelają !!! Z tego co udało mi się dostrzec, blastery są wykonane z kilku części, jedna z nich jest ruchoma, dzięki czemu pozwala na mechaniczne wypchnięcie/wystrzelenia pocisku – okrągłej kropki 1×1. Zaiste jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w praktyce.

Kolejnym ciekawym zestawem jest 75037 Bitwa na Saleucami (gdziekolwiek by to nie było). Tutaj też dwie ważne nowości: po pierwsze “wyrzutnie rakiet”. Specjalne logo krzyczy do nas, że zestaw został zaopatrzony w “New spring-loaded shooter”, czyli w kolejny strzelający element poprawiający bawialność. Zmian jest zaiste znacząca, ponieważ stosowane do tej pory rakiety odpalane “pstryknięciem” przyprawiały niejednego dzieciaka i rodzica o ból paznokci. Z tego co widać z grafik, pociskami są długie elementy zakończone kulką, które zapowiadają się na całkiem przydatny element konstrukcyjny.
Drugą ważną nowością są nowe rośliny, opisywane już przy okazji friendsowego tygryska wysokie trawy, tylko, że w tym zestawie występują w apetycznym oliwkowym kolorze.

Wśród nowości znajduje się jeszcze siedem przedstawionych poniżej zestawów. Sześć z nich zostało również zaopatrzonych w nowe sprężynowe wyrzutnie a wszystkie siedem wypełnione jest figurkami, które zapewne będą wykonane z należytą starannością o detal, ale kogo przedstawiają i na ile są to figurki nowe… to już pytanie do fana serii, orientującego się lepiej w tym temacie, ja jedynie mogę zaprosić do miłego oglądania – pozdrawiam!!!

Wszystkie zdjęcia od/ All photos Courtesy of LEGO via Eurobricks.com

Advertisements

One thought on “Nowości 2014 – Star Wars

  1. Pingback: Nowości 2014 – Star Wars (2) | 2 na 4

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s